Kredyt konsolidacyjny możesz przeznaczyć na połączenie kilku różnych kredytów w jeden udzielony na korzystniejszych warunkach. Główną zaletą konsolidacji kredytów jest możliwość płacenia niższych rat, uporządkowanie finansów osobistych i obniżenie kosztów posiadanych kredytów. Jeżeli pozwala na to Twoja zdolność kredytowa występuje również możliwość zwiększenia kwoty kredytu konsolidacyjnego i otrzymania dodatkowej gotówki na dowolny cel. Uzyskanym kredytem konsolidacyjnym możesz spłacić posiadane kredyty gotówkowe, kredyty konsumpcyjne, karty kredytowe, limity i debety w kontach osobistych oraz w niektórych przypadkach zobowiązania pozabankowe. Jedna rata kredytu konsolidacyjnego zamiast kilku to też duża wygoda, oszczędność czasu i ulga przy regulowaniu comiesięcznych zobowiązań kredytowych.
Kluczowe znaczenie przy uzyskaniu kredytu konsolidacyjnego będzie miała Twoja zdolność kredytowa. Bank na podstawie uzyskiwanych dochodów sprawdzi czy będziesz mieć możliwość spłaty nowego zobowiązania w postaci kredytu konsolidacyjnego. Co ważne, bank przy obliczaniu Twojej zdolności nie przyjmie do obciążeń kredytów, które chcesz spłacić. Zdolność kredytowa będzie liczona jakby nie było tych zobowiązań, ponieważ zostaną one spłacone otrzymanym kredytem konsolidacyjnym. Podczas procesowania wniosku kredytowego zweryfikowane zostaną bazy oraz rejestry w tym BIK i BIG, w których będą informacje o terminowości spłat Twoich dotychczasowych zobowiązań. Jeśli wszystko obsługiwane było na czas pomoże to w szybkim przyznaniu kredytu konsolidacyjnego, który uporządkuje Twoją sytuację finansową oraz pomoże odzyskać płynność i stabilizację w domowym budżecie.
Kredyty do konsolidacji mogą pochodzić z różnych banków i instytucji finansowych. Cała procedura polega na tym, że banki nie wypłacają kredytów konsolidacyjnych w gotówce, ale same przelewają środki na spłatę zobowiązań do poszczególnych instytucji finansowych. Upraszcza to znacząco formalności i powoduje, że we wnioskach o kredyty konsolidacyjne wystarczy podać odpowiednie numery rachunków do spłaty poszczególnych kredytów i pożyczek zawarte w umowach kredytowych, a bank udzielający kredytu konsolidacyjnego zajmie się całą resztą. Wyjątkiem jest sytuacja, w której wnioskujesz o konsolidację kredytów z dobraniem dodatkowej gotówki, wtedy możesz zdecydować, czy bank ma ją przelać na Twoje konto czy wypłacić w kasie zaraz po podpisaniu umowy i uruchomieniu kredytu konsolidacyjnego. Zapytaj o kredyt konsolidacyjny dla Ciebie.
Okres spłaty kredytu konsolidacyjnego bez zabezpieczeń może wynieść do 12 lat, a kredytu hipotecznego konsolidacyjnego, czyli zabezpieczonego hipoteką nawet do 30 lat. W przypadku zabezpieczenia kredytu konsolidacyjnego hipoteką na nieruchomość masz możliwość skorzystania z dużo niższego oprocentowania i możesz znacząco zwiększyć swoją zdolność kredytową poprzez wydłużenie okresu jego spłaty.
Przy wnioskowaniu o kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych akceptowane są różne źródła dochodu i mogą być łączone od kilku kredytobiorców w celu zwiększenia zdolności kredytowej. Mogą to być umowy o pracę na czas nieokreślony lub określony, zawierane regularnie umowy zlecenie i o dzieło, działalność gospodarcza, powołanie w spółce, emerytura lub renta.
Jeśli chcesz uzyskać korzystny kredyt konsolidacyjny wypełnij formularz już teraz! Dedykowany doradca finansowy Forsel Finance skontaktuje się z Tobą najszybciej jak to możliwe, przedstawi aktualne oferty kredytów konsolidacyjnych z różnych banków oraz instytucji pozabankowych, dopełni wszelkich formalności i pomoże znaleźć najlepszy kredyt konsolidacyjny dostępny na rynku.