Sprawdź

Faktoring

Wystawiasz faktury z długim terminem płatności?
Ocena: 4.8 / 5 - ilość ocen: 76
0.00PLN

Faktoring to nowoczesna usługa, która w dużym uproszczeniu polega na zamianie faktur na gotówkę. Umożliwia wykup faktur i jest korzystnym rozwiązaniem dla firm sprzedających lub kupującego towary i usługi na faktury z odroczonym terminem płatności. W skrócie można powiedzieć, że jest to kredyt pod faktury dla firm, umożliwiający ściągnięcie należności w imieniu przedsiębiorcy przez zewnętrzną instytucję finansową. Jeśli nie masz pewności, czy Twój kontrahent wywiąże się z ustalonego terminie płatności to faktoring będzie najlepszym i najszybszym wyborem. Faktoring przyśpieszy spływ środków finansowych z danej transakcji i zapobiegnie zatorom płatniczym w Twojej firmie spowodowanych opóźnieniami w płatnościach od kontrahentów. Dzięki faktoringowi możesz regulować w terminie swoje zobowiązania przy zachowaniu płynności finansowej oraz monitorować płatności wraz z możliwością przejęcia ryzyka niewypłacalności kontrahentów przez faktoring.

Zapoznaj się z ofertą faktoringu

Wybierając faktoring nie musisz czekać na zapłatę od kontrahentów, ponieważ środki otrzymujesz od razu po wystawieniu faktury. Zyskujesz możliwość elastycznego finansowania bieżącej działalności nawet przy znaczącym wzroście obrotów, a zapłatę za fakturę możesz otrzymać już w dniu przekazania jej do rozliczenia przez faktoring. Wysokość zaliczki przelanej na Twoje konto może wynosić nawet 90% jej wartości. Korzystając z faktoringu masz możliwość wydłużenia terminów płatności faktur zarówno dla odbiorców jak i dostawców. Uzyskujesz systemowy monitoring terminowości spłat, zapewniający możliwość weryfikacji wiarygodności odbiorców, przerzucając na instytucję finansową zadanie ściągnięcia należności. Dzięki faktoringowi możesz się skupić na prowadzeniu bieżącej działalności gospodarczej bez obawy o utratę płynności i brak środków finansowych na realizację zadań.

Faktoring z regresem i bez regresu oraz odwrotny faktoring przyśpiesza spływ należności co przekłada się na poprawę płynności w Twojej firmie i zmniejsza ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej. Dzięki faktoringowi zyskujesz dostęp do bardzo szybkiego finansowania faktur. Twoja firma nie zalega z opłatami, na bieżąco reguluje zobowiązania wobec dostawców i odbiorców co pozytywnie wpływa na jej wizerunek na rynku. Korzystając z faktoringu możesz skorzystać z rabatów w przypadku wcześniejszego regulowania różnych należności. Oferta faktoringu obejmuje czynności związane z administrowaniem i rozliczaniem wszelkich wierzytelności, poprawia bezpieczeństwo sprzedaży towarów i usług, upraszcza księgowość, zabezpiecza przed ryzykiem niewypłacalności oraz daje możliwość wydłużenia terminów płatności nawet do 120 dni. Zapytaj o faktoring dla Twojej firmy.

Aktualnie na rynku występują trzy podstawowe rodzaje faktoringu

Faktoring pełny bez regresu polega na finansowaniu należności wraz z przejęciem ryzyka niewypłacalności kontrahentów i pozwala ustrzec się przed opóźniającymi się płatnościami. Zaletą faktoringu pełnego jest to, że to instytucja finansowa, która udzieliła faktoringu, monitoruje oraz dochodzi przeterminowań wierzytelności.

Faktoring z regresem również finansuje należności, ale nie przejmuje ryzyka niewypłacalności kontrahentów. Finansowanie faktoringiem z regresem polecane jest firmom posiadającym stałe grono sprawdzonych odbiorców. Regres w faktoringu powoduje, że jest on tańszy i dużo szybszy do uzyskania niż faktoring pełny bez regresu.

Faktoring odwrotny lub faktoring odwrócony to usługa, dzięki której to Twoja firma zyskuje dodatkowy czas na zapłatę swoich zobowiązań wynikających z dokonanych zakupów. Odwrócony faktoring dodatkowo umożliwia w dużo większym zakresie wykorzystanie kredytu kupieckiego uzyskanego od własnych dostawców.

Warunki do uzyskania wykupu faktur faktoringiem:

  • okres działalności firmy wynosi minimum 1 miesiąc
  • termin płatności faktury nie powinien być przekroczony

Jeśli chcesz uzyskać korzystny faktoring wypełnij formularz już teraz! Dedykowany doradca finansowy Forsel Finance skontaktuje się z Tobą najszybciej jak to możliwe, przedstawi aktualne oferty faktoringu z różnych banków oraz instytucji finansowych, dopełni wszelkich formalności i pomoże znaleźć najlepszy faktoring dla firm dostępny na rynku.

Podziel się:

Zapytaj o faktoring
dla Twojej firmy

Kontakt z doradcą

Zastanawiasz się czym różni się faktoring z regresem i bez regresu oraz na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Faktoring bez regresu to inna nazwa faktoringu pełnego i cechuje go przeniesienie ryzyka niewypłacalności kontrahentów na instytucję finansowa udzielającą faktoringu. Pełny faktoring pozwalaj w szybki sposób i bez ryzyka, zdobyć środki na finansowanie bieżącej działalność firmy zamrożone w wystawionych fakturach z długim terminem płatności. Dzięki faktoringowi firma nie musi już czekać kilkadziesiąt dni na pieniądze od kontrahentów i może korzystać z nich już w dniu przesłania faktury do firmy faktoringowej. Głównym elementem różniącym finansowanie bez regresu od faktoringu z regresem jest przejęcie ryzyka niewypłacalności kontrahentów przez firmę faktoringową i dochodzenie przez nią na drodze windykacji niezapłaconych należności z faktur. W praktyce wygląda to ta tak, że jeśli kontrahent nie zapłaci wymaganych należności to firma faktoringowa wraz z ubezpieczycielem, który zabezpieczał udzielony faktoring pełny będzie dochodzić swoich należności we własnym zakresie. Firma korzystająca z pełnego faktoringu nie poniesie z tego tytułu żadnych konsekwencji i nie będzie musiała oddawać niezapłaconych przez kontrahentów należności. Oferta faktoringu bez przejęcia ryzyka, czyli faktoring z regresem różni się od faktoringu pełnego tym, że to firma, która z niego korzysta, a nie faktoring ponosi pełną odpowiedzialność za niewypłacalność sowich kontrahentów. Regres w faktoringu to moment, w którym firma faktoringowa domaga się zwrotu wypłaconej firmie zaliczki za nieuregulowana fakturę przez kontrahenta. Dużym plusem faktoringu z regresem jest niższy koszt udzielenia oraz mniejsza ilość formalności potrzebna do jego uzyskania. Przy faktoringu pełnym udzielanym wraz z ubezpieczeniem niewypłacalności kontrahentów ilość formalności jest większa, a weryfikacja kontrahentów jest bardziej szczegółowa. Przeciwieństwem faktoringu z regresem i bez regresu jest faktoring odwrotny nazywany również faktoringiem odwróconym. Nie służy on do finansowania faktur sprzedaży tylko umożliwia zapłatę za wykonane w firmie zakupy. Faktoring odwrotny polega na zleceniu zapłaty należności za dokonane zakupy firmie faktoringowej i jest przydatny w przypadku chwilowego braku środków własnych. Faktoring odwrócony sprawdza się w sytuacji, kiedy firma musi zakupić towar, a dopiero po jego sprzedaży będzie mogła uregulować powstałe za jego zakup należności. Podsumowując, zarówno faktoring dla mikrofirm jak i dużych przedsiębiorstw w formie faktoringu pełnego, faktoringu z regresem lub faktoringu odwróconego to korzystny sposób na finasowanie bieżącej działalności gospodarczej, który znacząco poprawia płynność finansową w firmie. Zapytaj doradcę o ofertę faktoringu dla Twojej firmy.

Copyright © Wrocław 2012-2021 Doradca finansowy kredytowy Forsel Finance | Regulamin i polityka prywatności
Zadzwoń